Kibic na medal

Minimundial po raz 10!!!!

W minioną sobotę podczas pierwszych eliminacji dziesiątej edycji rozgrywek piłkarskich dzieci i młodzieży Minimundial 2019 ruszyła policyjna akcja profilaktyczna „Kibic na medal”.

W tym roku pierwszy gwizdek sędziego zagwizdał na murawie „Orlika” w Dobrej Szczecińskiej, a młodociani zawodnicy i kibicujący im w sportowych zmaganiach rówieśnicy dali się również porwać w wir profilaktycznych zabaw przygotowanych przez Policję zachodniopomorską.

Minimundial” jest imprezą sportową adresowaną przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych. Uczestniczące w programie samorządy przygotowują po kilka drużyn piłkarskich, które następnie stają do turnieju. Ideą współzawodnictwa jest krzewienie piłki nożnej i idei Fair-Play.

Zasady uczciwości i współzawodnictwa sportowego są bliskie także Policji. Kształtowanie charakteru, uczciwa rywalizacja,  przełamywanie słabości to postawy cenne z punktu widzenia przestrzegania prawa. W tym roku w szczególny sposób pod hasłem „Zagraj z nami … w realu”” promowane są treści w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom behawioralnym od internetu i telefonów komórkowych.

  • 1
    1
  • 2
    2
  • 3
    3

Powrót na górę strony