Roztropny senior
Rozmiar czcionki
- Senior na drodze...do bezpieczeństwa w Wałczu Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zostali zaproszeni do wspólnej akcji dla seniorów organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dla przybyłych na warsztaty czekały ciekawe i ważne informacje na temat bezpieczeństwa seniorów na drodze oraz nagrody i niespodzianki.
- „ Bezpieczny Senior”- spotkanie policjantek z Dąbia z seniorami W domu kultury Krzemień w Szczecinie odbyły się zajęcia profilaktyczno- edukacyjne o tematyce „ Bezpieczny Senior - Stop Włamaniom do domów- Strzeżonego sąsiad strzeże” . Asystentka ds. Nieletnich wraz z dzielnicową uświadamiały seniorów o istniejących zagrożeniach.
- BEZPIECZNY SENIOR = BEZPIECZNY DZIAŁKOWIEC - DZIAŁANIA GRYFIŃSKICH POLICJANTÓW Systematycznie policjanci z gryfińskiej komendy, w szczególności dzielnicowi, prowadzą spotkania z osobami starszymi w ramach kampanii informacyjnej "Bezpieczny Senior". Ostatnie spotkanie odbyło się 30 sierpnia na ogrodach działkowych w Gryfinie przy ul. Armii Krajowej, natomiast wcześniej funkcjonariusze działania prowadzili na plaży w Steklnie.
- BĄDŹ CZUJNY, NIE UFAJ OBCYM I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!- SPOTKANIE Z SENIORAMI Policjanci z koszalińskiej komendy w każdy możliwy sposób starają się dotrzeć do jak największej liczny seniorów, aby ostrzec ich przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że zabierają doświadczonym życiem ludziom jedyne, latami odkładane oszczędności.
- MUNDUROWI DLA SENIORÓW PODCZAS OBCHODÓW ,,DNI SENIORA’’ Już po raz kolejny w Stargardzie odbyły się „Dni Seniora”. Impreza ta już na stałe zagościła w stargardzkim kalendarzu Urzędu Miasta. Był to czas spotkań, rozmów, osób w wieku 60 +. Ponadto był to również czas zmagań sportowych. Udział w tym wydarzeniu wzięli także policjanci ze stargardzkiej komendy. Mundurowi przekazali seniorom elementy odblaskowego oraz rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.
- "BEZPIECZNY SENIOR - ŚWIADOMY, ZDROWY I POTRZEBNY" Przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rąbinie, realizując projekt z zakresu aktywizacji społecznej seniorów, 27 września zorganizowali ognisko integracyjne pod czujnym okiem Policji i Straży Pożarnej. Spotkanie łączące pokolenia miało na celu utwierdzenie seniorów w przekonaniu o tym, że są potrzebni w społeczności lokalnej. Jak wiadomo - każdy człowiek potrzebuje rozmowy, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa
- SENIORZE BĄDŹ CZUJNY-SPOTKANIE Z POLICJANTAMI W przytulnej świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich „Energia” w Długołęce odbyło się niezwykłe spotkanie, podczas którego funkcjonariusze Policji wraz z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie, podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat oszustw oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych.
- Bądź czujny, nie ufaj obcym i nie daj się okraść!- spotkanie z seniorami Policjanci z koszalińskiej komendy w każdy możliwy sposób starają się dotrzeć do jak największej liczny seniorów, aby ostrzec ich przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że zabierają doświadczonym życiem ludziom jedyne, latami odkładane oszczędności.
- Świadomy senior, to bezpieczny senior Policjanci coraz częściej spotykają się z przestępstwami, w których pokrzywdzonymi są osoby w podeszłym wieku. Przyczyny oszustw osób starszych często wynikają z faktu bezradności i samotności, jaka spotyka ich po przejściu na emeryturę/rentę. Niejednokrotnie towarzyszy temu także zmniejszona sprawność fizyczna i psychiczna oraz utrata umiejętności obiektywnego postrzegania zaistniałych sytuacji, przez co są typowani przez grupy przestępcze do różnego rodzaju oszustw. Wykorzystywanie łatwowierności i uczciwości seniorów, a także ich niewiedza sprzyja działaniom przestępczym.
- BEZPIECZNY SENIOR - WAKACYJNE SPOTKANIE W POŁCZYŃSKIM KLUBIE SENIORA Policjanci z Komisariatu Policji w Połczynie-Zdroju uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w połczyńskim Klubie Seniora. Ich celem było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.
Senior na drodze...do bezpieczeństwa w Wałczu
Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu zostali zaproszeni do wspólnej akcji dla seniorów organizowanej przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Dla przybyłych na warsztaty czekały ciekawe i ważne informacje na temat bezpieczeństwa seniorów na drodze oraz nagrody i niespodzianki.
„ Bezpieczny Senior”- spotkanie policjantek z Dąbia z seniorami
W domu kultury Krzemień w Szczecinie odbyły się zajęcia profilaktyczno- edukacyjne o tematyce „ Bezpieczny Senior - Stop Włamaniom do domów- Strzeżonego sąsiad strzeże” . Asystentka ds. Nieletnich wraz z dzielnicową uświadamiały seniorów o istniejących zagrożeniach.
BEZPIECZNY SENIOR = BEZPIECZNY DZIAŁKOWIEC - DZIAŁANIA GRYFIŃSKICH POLICJANTÓW
Systematycznie policjanci z gryfińskiej komendy, w szczególności dzielnicowi, prowadzą spotkania z osobami starszymi w ramach kampanii informacyjnej "Bezpieczny Senior". Ostatnie spotkanie odbyło się 30 sierpnia na ogrodach działkowych w Gryfinie przy ul. Armii Krajowej, natomiast wcześniej funkcjonariusze działania prowadzili na plaży w Steklnie.
BĄDŹ CZUJNY, NIE UFAJ OBCYM I NIE DAJ SIĘ OKRAŚĆ!- SPOTKANIE Z SENIORAMI
Policjanci z koszalińskiej komendy w każdy możliwy sposób starają się dotrzeć do jak największej liczny seniorów, aby ostrzec ich przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że zabierają doświadczonym życiem ludziom jedyne, latami odkładane oszczędności.
MUNDUROWI DLA SENIORÓW PODCZAS OBCHODÓW ,,DNI SENIORA’’
Już po raz kolejny w Stargardzie odbyły się „Dni Seniora”. Impreza ta już na stałe zagościła w stargardzkim kalendarzu Urzędu Miasta. Był to czas spotkań, rozmów, osób w wieku 60 +. Ponadto był to również czas zmagań sportowych. Udział w tym wydarzeniu wzięli także policjanci ze stargardzkiej komendy. Mundurowi przekazali seniorom elementy odblaskowego oraz rozmawiali z seniorami o bezpieczeństwie.
"BEZPIECZNY SENIOR - ŚWIADOMY, ZDROWY I POTRZEBNY"
Przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rąbinie, realizując projekt z zakresu aktywizacji społecznej seniorów, 27 września zorganizowali ognisko integracyjne pod czujnym okiem Policji i Straży Pożarnej. Spotkanie łączące pokolenia miało na celu utwierdzenie seniorów w przekonaniu o tym, że są potrzebni w społeczności lokalnej. Jak wiadomo - każdy człowiek potrzebuje rozmowy, akceptacji i poczucia bezpieczeństwa
SENIORZE BĄDŹ CZUJNY-SPOTKANIE Z POLICJANTAMI
W przytulnej świetlicy Koła Gospodyń Wiejskich „Energia” w Długołęce odbyło się niezwykłe spotkanie, podczas którego funkcjonariusze Policji wraz z przedstawicielami Ośrodka Pomocy Społecznej w Nowogardzie, podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem na temat oszustw oraz pomocy w sytuacjach kryzysowych.
Bądź czujny, nie ufaj obcym i nie daj się okraść!- spotkanie z seniorami
Policjanci z koszalińskiej komendy w każdy możliwy sposób starają się dotrzeć do jak największej liczny seniorów, aby ostrzec ich przed oszustami i złodziejami, którzy pukają do drzwi mieszkań starszych osób. W swoim działaniu są bezwzględni, gdyż nie dbają o to, że zabierają doświadczonym życiem ludziom jedyne, latami odkładane oszczędności.
Świadomy senior, to bezpieczny senior
Policjanci coraz częściej spotykają się z przestępstwami, w których pokrzywdzonymi są osoby w podeszłym wieku. Przyczyny oszustw osób starszych często wynikają z faktu bezradności i samotności, jaka spotyka ich po przejściu na emeryturę/rentę. Niejednokrotnie towarzyszy temu także zmniejszona sprawność fizyczna i psychiczna oraz utrata umiejętności obiektywnego postrzegania zaistniałych sytuacji, przez co są typowani przez grupy przestępcze do różnego rodzaju oszustw. Wykorzystywanie łatwowierności i uczciwości seniorów, a także ich niewiedza sprzyja działaniom przestępczym.
BEZPIECZNY SENIOR - WAKACYJNE SPOTKANIE W POŁCZYŃSKIM KLUBIE SENIORA
Policjanci z Komisariatu Policji w Połczynie-Zdroju uczestniczyli w spotkaniu z seniorami, które odbyło się w połczyńskim Klubie Seniora. Ich celem było uświadomienie osobom starszym, jakimi metodami posługują się przestępcy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą.