U sąsiada bezpieczniej

„Wspólnie przeciwko przemocy wśród dzieci i młodzieży szkolnej” - konkurs dla młodzieży akademickiej

Wydział Prewencji KWP w Szczecinie wspólnie z Krajowym Urzędem Kryminalnym Meklemburgii – Pomorze Przednie realizując działania na rzecz edukacji w obszarze bezpieczeństwa zaprasza młodzież akademicką do udziału w konkursie pod nazwą „Wspólnie przeciwko przemocy wśród dzieci i młodzieży szkolnej”.

Konkurs w 2020 r. jest integralną częścią prowadzonego od kilku lat projektu profilaktycznego „U sąsiada bezpiecznie – Sicherheit im Nachbarland”.

Głównym celem konkursu jest stworzenie pracy plastycznej, graficznej, plakatu, których motywem przewodnim będzie przeciwdziałanie przemocy. Konkurs jest jednoetapowy, a jego uczestnicy mogą zgłosić indywidualnie maksymalnie dwa projekty plastyczne lub graficzne. Szczegóły techniczne zgłoszonych w konkursie prac określa poniższy regulamin. Prace konkursowe wraz z niezbędnymi dokumentami określonymi w regulaminie należy przesłać na adres prewencjakryminalna@szczecin.policja.gov.pl lub złożyć osobiście w formie elektronicznej w siedzibie Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, ul. Małopolska 47.

Termin składania prac mija 30 kwietnia 2020 r. Zwycięskie prace zostaną nagrodzone bonami podarunkowymi. Najciekawsze prace będą również wykorzystane przez organizatorów podczas zajęć edukacyjnych prowadzonych w placówkach oświatowych w Polsce i w Niemczech. Dodatkowo wyróżniające się prace zostaną umieszczone w kalendarzu ściennym na 2021 r. promującym współpracę Policji zachodniopomorskiej z partnerem niemieckim.

W przypadku jakichkolwiek pytań organizacyjnych można kontaktować się z przedstawicielami Wydziału Prewencji KWP w Szczecinie, podinsp. Marzeną Maćkowiak – Plutą i asp. Eweliną Brzezińską pod nr telefonów służbowych 91 82 12 054 i 91 82 12 056.

Regulamin konkursu

 

 

 

Powrót na górę strony