Świadomy ekoobywatel

Ekologia dla Każdego!

„Świadomy EKOOBYWATEL” - ruszyła promocja kampanii edukacyjno-informacyjnej realizowanej przez KWP w Szczecinie, w ramach której powstał e-poradnik ekologicznych postaw. ZOBACZ - POSŁUCHAJ - ZASTOSUJ! Ekologia może być superłatwa.

Zapraszamy do obejrzenia przygotowanych przez zachodniopomorskich policjantów podcastów, które promują ekologię. W ich realizacji wsparły nas m.in. szczecińska Straż Miejska, ekspert ruchu drogowego Marek Rupental oraz Przedszkole Publiczne nr 27 "ŻAGIELEK".
Prezentowany materiał filmowy został wykonany przy wykorzystaniu nowego sprzętu do produkcji video, który trafił w ramach w/w projektu do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. Zakupiony w grudniu 2023r. sprzęt to kompletne trzy zestawy komputerowe wraz z oprogramowaniem. Zakup  sfinansowano dzięki środkom z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.


Na tę chwilę przygotowanych zastało siedem podcastów, kolejne trzy są w realizacji i niedługo również te będzie można obejrzeć zarówno na stronach na stronach internetowych, w mediach społecznościowych i na kanałach streamingowych  zachodniopomorskiej policji.
Przygotowane materiały video zawierają ważne i interesujące treści, znajdziemy w nich min. wywiady z ekspertami różnych dziedzin lub krótkie materiały filmowe opatrzone komentarzem lektorskim i napisami. Dzięki wykorzystaniu przez nas nowoczesnych nośników stanowią one niezwykle dostępną formę edukacji dla każdej z grup wiekowych. Mamy nadzieję, że przygotowane przez nas materiały będą się cieszyć dużym zainteresowaniem i oglądalnością.


W ramach kampanii „Świadomy EKOOBYWATEL” zrealizowaliśmy już 7 podcastów na temat zachowań ekologicznych w kontekście bezpieczeństwa oraz uprawnień służb mundurowych w ich egzekwowaniu. Zachęcamy do ich obejrzenia:


#1 Oświetlenie pojazdu to podstawa bezpieczeństwa na drodze i istota ekologii
#2 Pojazdy elektryczne w Zachodniopomorskiej Policji
#3 Ekologiczna edukacja przedszkolna
#4 Ecodriving - zasady
#5 Czyste Otoczenie
#6 Dbajmy o akweny
#7 Zwierzęta domowe – odpowiedzialne zachowanie właściciela

Podcasty można również obejrzeć na naszych profilach w social mediach.

Facebook

Instagram

X

 

 

 

 

 

 

PODCAST # 1 Oświetlenie pojazdu

 

 

 

 

PODCAST # 2 Pojazdy elektryczne w Zachodniopomorskiej Policji

 

 

 

 

PODCAST # 3 Ekologiczna edukacja przedszkolna

 

 

 

 

PODCAST # 4 Ecodriving - zasady

 

 

 

 

PODCAST # 5 Czyste Otoczenie

 

 

 

 

PODCAST # 6 Dbajmy o akweny

 

 

 

 

PODCAST # 7 Zwierzęta domowe – odpowiedzialne zachowanie właściciela

 

 

 

Powrót na górę strony