Konkursy i Turnieje

Turnieje bezpieczeństwa w ruchu drogowym

w roku szkolnym 2022/2023

W roku szkolnym 2022/2023 odbędą się następujące turnieje bezpieczeństwa w ruchu drogowym, których współorganizatorem jest Policja:

  1. Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny.
  2. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych.
  3. Ogólnopolski Turniej Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów Szkół Specjalnych i Specjalnych Ośrodków Szkolno-Wychowawczych.

Na terenie woj. zachodniopomorskiego finały wojewódzkie turniejów obędą się w następujących terminach:

  1. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla uczniów SOSW w dniu 16 maja 2023 r. w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 w Policach (zgłoszenia do dnia 21 kwietnia 2023 r. na adres e-mail: sekretariat@soswdnr.pl,                                
  2. Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Turnieju BRD dla uczniów Szkół Podstawowych:

- I grupa 17 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie,

- II grupa 19 maja 2023 r. w Szkole Podstawowej nr 41 w Szczecinie.

3)   Finał Wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego w dniu 18 kwietnia 2023 r. na Torze Kartingowym w Szczecinie. Zgłoszenia należy kierować bezpośrednio do WORD Szczecin do dnia 5 kwietnia br. na adres e-mail: szkolenia@word.szczecin.pl, (turniej obędzie się po zgłoszeniu min. 5 drużyn).

       Celem turniejów BRD jest podniesienie poziomu wiedzy i kwalifikacji młodych uczestników ruchu drogowego oraz przygotowania dzieci i młodzieży do bezpiecznego, odpowiedzialnego uczestnictwa w ruchu drogowym jak również zwiększenie świadomości o istniejących zagrożeniach wśród uczestników ruchu drogowego.

        Zachęcamy wszystkie szkoły i placówki oświatowe do zaangażowania się w udział w turniejach bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Komendy Powiatowe/Miejskie Policji na Państwa terenie będą przeprowadzały eliminacje powiatowe w ustalonym przez nich terminie (maksymalnie do 8 maja 2023 r.). 

        Z uwagi na powyższe proszę się kontaktować w sprawie turniejów brd z miejscową jednostką Policji.

        W załączeniu do pobrania jest obowiązujący regulamin turniejów brd w roku szkolnym 2022/2023.

Pliki do pobrania

  • 549.51 KB
Powrót na górę strony