Aktualności SEiRP

RYSZARD SŁAWIŃSKI (1947-2022)

9 października 2022 roku odszedł na zawsze nadkom. Ryszard Sławiński. Został pochowany 13 października 2022 roku na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie, Brama Główna, Sektor 12 B.

Urodził się 25.10.1947 roku na ziemi kujawsko-pomorskiej, miał 2 siostry i 1 brata, skąd przybył do Szczecina. Do służby został przyjęty 1 lutego 1970 roku. Służył w pionie dochodzeniowym, skąd przeszedł na emeryturę w 1995 roku. Na emeryturze włączył się w wir pracy społecznej. W Stowarzyszeniu Emerytów i Rencistów Policyjnych w Szczecinie był członkiem Komisji Rewizyjnej Zarządu Wojewódzkiego. Był członkiem IPA.
Jego wielka pasją był śpiew. Śpiewał w najstarszym szczecińskim chórze HEJNAŁ,  chórze KOMBATANT przy Zarządzie Wojewódzkiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów, chórze PAX CHRISTI przy Sanktuarium Najświętszego Serca Pana Jezusa w Szczecinie. Śpiewał basem, piękny, wybitny głos, w chórze był podporą wszystkich głosów.  
Był człowiekiem towarzyskim, lubianym  i szanowanym. Lubił podróżować i zwiedzać świat. Interesował się historią, geopolityką, kochał książki. Był erudytą. Prawy obywatel, dobry kolega. W ostatniej drodze Zmarłemu towarzyszyła rodzina, przyjaciele, koledzy ze służby, asysta honorowa Policji i przedstawiciele SEiRP – oddając cześć swemu koledze.

Z żalem pożegnaliśmy wspaniałego Kolegę
Cześć Jego Pamięci!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Powrót na górę strony