Aktualności SEiRP

Jan Łukomski (1930-2022)

8 listopada 2022 roku odszedł na zawsze mjr. Jan Łukomski s. Wiktora i Stanisławy.

Urodził się 29.07.1930 roku w miejscowości Damarie Les Lis we Francji. Osiadł na Ziemiach Odzyskanych. Służył w wojsku. Służbę rozpoczął  w 1958 roku, a zakończył w 1985 roku jako Zastępca Naczelnika Wydziału Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie, odpowiadał za sprawy techniczne. Odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za „wybitne zasługi w działalności na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego”.


Na emeryturze działał społecznie. Był jednym  z tych, którzy tworzyli Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych. Był członkiem Zarządu Głównego SEiRP. Przez kadencje był Prezesem Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Policyjnych w Szczecinie. Występował z wieloma ciekawymi inicjatywami.  W historii stowarzyszenia w zachodniopomorskim mieści się również cząstka Jego działalności. Interesował się motoryzacją, wodniactwem, działał także w LOK-u, w kole VIS,  dużo podróżował.


Zostawił dwoje dzieci, syna i  córkę, troje wnucząt i 1 prawnuka Jana. Był kochanym tatą, za wnukami wręcz przepadał. Przez wiele lat opiekował się chorą żoną z pełnym poświęceniem i ogromną miłością. Jan mocno przeżył śmierć żony w 2016 roku.

W życiu zawsze towarzyszyły Mu psy. Pogodny, otwarty, pielęgnował przyjaźnie z dawnych lat. Łatwo zjednywał sobie ludzi. Był człowiekiem znanym i powszechnie szanowanym. Bardzo dbał o sprawność fizyczną i zachował ją do późnych lat.  
To ogromna strata dla nas wszystkich. W ostatniej drodze Zmarłemu (pogrzeb 14.11.2022 roku Cmentarz Centralny w Szczecinie, kwatera 42 D) ) towarzyszyła rodzina, przyjaciele, koledzy ze służby, poczet sztandarowy i przedstawiciele  SEiRP – oddając cześć swemu koledze. Pożegnali Go ci, dla których był osoba naprawdę ważną. W ludzkiej pamięci jest jedynie zachowanie Go w naszej pamięci.

Z żalem pożegnaliśmy wspaniałego Kolegę                                        
Cześć Jego Pamięci!

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
Powrót na górę strony