Aktualności

Kolejni nowo przyjęci do służby policjanci złożyli ślubowanie

W dniu 30 grudnia 2020 roku w szeregi Zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 138 kandydatów: 57 kobiet i 81 mężczyzn. To ostatni mundurowi przyjęci w zeszłorocznym naborze, następne odbędą się już w lutym 2021 roku. Nowi funkcjonariusze w obecności Komendantów Miejskich i Powiatowych swoich jednostek wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie.

Z uwagi na panującą epidemię koronawirusa ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym oraz przy minimalnym udziale funkcjonariuszy.Komendanci jednostek, w których odbywały się ślubowania gratulowali młodym funkcjonariuszom wyboru naszej formacji i życzyli sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

Nowo przyjęci zasilą jednostki policji w Szczecinie, Koszalinie, Świnoujściu, Białogardzie, Drawsku Pomorskim, Gryficach, Gryfinie, Kamieniu Pomorskim, Kołobrzegu, Łobzie, Myśliborzu, Policach, Pyrzycach, Stargardzie, Szczecinku, Świdwinie i Wałczu.

Trzy z nich będą służyć w Komendzie Miejskiej Policji w Szczecinie, blisko czterdziestu z nich w Komendach Miejskich Policji, dwudziestu dwóch w Oddziale Prewencji Policji w Szczecinie, a pozostałe osoby w Komendach Powiatowych naszego garnizonu.

W 2020 roku zachodniopomorski garnizon przyjął blisko 400 funkcjonariuszy, tym roku planowane są kolejne nabory. Pierwszy z nich w 2021 roku odbędzie się 23 lutego, terminy kolejnych przypadają na : 20 kwietnia, 13 lipca, 15 września, 3 listopada i 30 grudnia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej ponad 100 tys. formacji. To zawód dla ludzi wyjątkowych, którzy w codziennym życiu przestrzegają zasad moralnych.

Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html

 

Komunikaty z jednostek, gdzie odbyły się ślubowania:

https://lobez.policja.gov.pl/zlo/aktu/aktualnosci/38051,PRZYSZLI-POLICJANCI-KOMENDY-POWIATOWEJ-POLICJI-W-LOBZIE.html