Aktualności

Kolejni nowi policjanci złożyli ślubowanie - może i Ty chcesz wstąpić w nasze szeregi?

Data publikacji 05.08.2021

W sali konferencyjnej Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie nowi policjanci wypowiedzieli słowa Roty składając uroczyste ślubowanie. Funkcjonariuszy przywitał osobiście szef zachodniopomorskiego garnizonu Policji nadinsp. Tomasz Trawiński.

Z dniem 13 lipca br. w szeregi Zachodniopomorskiej Policji przyjętych zostało kolejnych 104 policjantów (45 pań i 59 panów). Z uwagi na obostrzenia sanitarno - epidemiologiczne ślubowania nowych policjantów odbywają się w jednostkach, do których mundurowi zostali przydzieleni i przebiegają w ścisłym reżimie sanitarnym. Dziś, w obecności Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasaz Trawińskiego, Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Szczecinie mł. insp. Przemysława Domagały, Dowódcy Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie insp. Adama Szelińskiego, Naczelnka Wydziału do Walki z Cyberprzestępczością mł. insp. Arkadiusza Kozaka oraz Wiceprzewodniczącego ZW NSZZ Policjantów woj. zachodniopomorskiego as.szt. Roberta Zimy, ślubowało 30 funkcjonariuszy.

Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie nadinsp. Tomasz Trawiński gratulował młodym funkcjonariuszom wyboru drogi zawodowej. W swojej wypowiedzi podkreślił, że jest to służba trudna i wymagająca, ale dająca dużo satysfakcji i możliwości niesienia pomocy innym ludziom. Szef zachodniopomorskiego garnizonu życzył nowo przyjętym funkcjonariuszom sukcesów zarówno w realizacji planów związanych z drogą zawodową, jak i w życiu osobistym oraz tzw. „policyjnego szczęścia”.

Młodzi adepci niebawem rozpoczną naukę w szkołach policyjnych, gdzie będą uczestniczyć w kursie podstawowym, który pozwoli im na zdobycie podstawowej wiedzy teoretycznej oraz umiejętności praktycznych. Po jego zakończeniu mundurowi powrócą do macierzystych jednostek, gdzie pod opieką starszych i doświadczonych kolegów będą służyć lokalnej społeczności.

W bieżącym roku to już trzecie przyjęcie nowych funkcjonariuszy (łącznie 293 policjantów). W minionym, 2020 roku, zachodniopomorski garnizon przyjął blisko 400 funkcjonariuszy.

Nabór kandydatów ciągle trwa i już planujemy kolejne przyjęcia.

Jeżeli zastanawiasz się jaką drogę rozwoju zawodowego wybrać, proponujemy Ci wstąpienie w szeregi naszej formacji. Szczegółowe informacje na temat przyjęć do Policji znajdują się poniżej:

https://zachodniopomorska.policja.gov.pl/sz/aktualnosci/aktualnosci/32612,Zostan-policjantem.html

 

zespół prsowy KWP w Szczecinie

Ślubowania z jednostek garnizonu zachodniopomorskiego:

 

 • złożenie meldunku
  złożenie meldunku
 • przemówienie Komendanta Wojewódzkiego
  przemówienie Komendanta Wojewódzkiego
 • nowo przyjęci policjanci podczas uroczystego apelu
  nowo przyjęci policjanci podczas uroczystego apelu
 • nowo przyjęci policjanci podczas uroczystego apelu
  nowo przyjęci policjanci podczas uroczystego apelu
 • pamiątkowe zdjęcie
  pamiątkowe zdjęcie
 • Komendant Wojewódzki rozmawia z policjantami, którzy złożyli ślubowanie
  Komendant Wojewódzki rozmawia z policjantami, którzy złożyli ślubowanie
 • grupowe, pamiątkowe zdjęcia
  grupowe, pamiątkowe zdjęcia
 • grupowe, pamiątkowe zdjęcia
  grupowe, pamiątkowe zdjęcia
Powrót na górę strony