Aktualności

Więcej patroli na drogach, przy cmentarzach i na samych nekropoliach

Data publikacji 28.10.2022

Zachodniopomorscy policjanci rozpoczęli działania „Wszystkich Świętych”. Mundurowi będą dbać o bezpieczeństwo zarówno mieszkańców oraz tych, którzy odwiedzą nasz region. Od dziś, w całej Polsce spodziewane jest duże natężenie ruchu pojazdów i pieszych, zarówno na głównych ciągach komunikacyjnych, jak również drogach prowadzących do cmentarzy. Wiele osób właśnie dziś wyruszy w podróż, aby odwiedzić groby bliskich.

Na drogach wjazdowych i wyjazdowych województwa oraz przy samych nekropoliach już jest więcej partoli policyjnych umundurowanych i nieumundurowanychz pionu prewencji i kryminalnych. Patrole konne również rozpoczęły służbę na Cmentarzu Centralnym w Szczecinie.

Funkcjonariusze z drogówki będą sprawdzać, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Będą kontrolować także stan trzeźwości kierujących, stan psychofizyczny prowadzących pojazd, stan techniczny pojazdów oraz  to, czy wszyscy podróżujący mają zapięte pasy, a dzieci przewożone są w fotelikach. Na trasach będą obecne także patrole w radiowozach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestrator, w dbanie o bezpieczeństwo podróżujących zaangażowani też będą funkcjonariusze z policyjnej grupy SPEED. Nadmierna prędkość od lat jest jedną z głównych przyczyn tragicznych w skutkach wypadków drogowych, w których ludzie tracą życie i zdrowie, dlatego też mundurowi będą  egzekwować jazdę zgodną z przepisami.

Pamiętajmy o zmianach organizacji ruchu w pobliżu nekropolii, nie jedźmy na pamięć i zwracajmy uwagę na znaki drogowe.

Policjanci będą reagować w każdym przypadku naruszenia podstawowych zasad bezpieczeństwa zwłaszcza, gdy zostaną złamane przepisy ruchu drogowego dotyczące relacji pieszy – kierujący.

Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami. Nasze nieodpowiedzialne zachowanie, pośpiech czy rozkojarzenie w połączeniu z coraz gorszą aurą może stać się przyczyną wielu niebezpiecznych zdarzeń, które w konsekwencji zaważą na czyimś zdrowiu lub życiu.

Apelujemy także do pieszych uczestników ruchu, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię należy zachować szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych. Przebieganie lub wychodzenie zza samochodu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność może zakończyć się tragicznie. Przypominamy także o obowiązku korzystania z elementów odblaskowych przez pieszych, którzy poruszają się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym.

Wszyscy zadbajmy o bezpieczeństwo na drogach, aby każdy mógł szczęśliwie i bezpiecznie dotrzeć do celu.

Poniżej wykaz zmian organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy na drogach publicznych w związku z dniem Wszystkich Świętych w 2022 r. w woj. zachodniopomorskim

 

Informacje z reghionu:

Pliki do pobrania

  • 24.85 KB
    wykaz zmian organizacji ruchu drogowego w rejonie cmentarzy na drogach publicznych w związku z dniem Wszystkich Świętych w 2022 r. w woj. zachodniopomorskim.
Powrót na górę strony