Informacje medialne

Z niemieckimi policjantami o przepisach w zakresie ruchu drogowego

Kolejna, praktyczna odsłona współpracy zachodniopomorskich policjantów z mundurowymi zza zachodniej granicy, w ramach realizacji projektu Interreg pn. „Polsko - niemiecka współpraca regionalna w zakresie budowania wizerunku Policji - intensyfikacja współpracy jednostek Policji w zakresie komunikacji społecznej”. Tym razem, podczas konferencji prasowej, rozwiewane były wątpliwości co do różnic w obowiązujących w Niemczech przepisach z zakresu ruchu drogowego.

Spotkanie prowadził mł.insp. Grzegorz Sudakow - Naczelnik Wydziału Komunikacji Społecznej KWP w Szczecinie, a towarzyszyli mu policjanci z Zespołu Międzynarodowej Współpracy i z Wydziału Ruchu Drogowego KWP i KMP w Szczecinie. Na pytania dziennikarzy odpowiadała przedstawicielka Policji w Nuebrandenburgu Madeleine Studemann, wspierana przez Ines Buhring.

Poprzez relacje dziennikarzy, a także dane udostępniane poprzez przygotowywaną zakładkę internetową, mamy nadzieję na lepszą świadomość mieszkańców w regionie przygranicznym co do obowiązujących przepisów. Ponieważ istnieją różnice w wymogach prawnych pomiędzy naszymi państwami, realizowany projekt ma pomóc w szybkim znalezieniu wiedzy na ten temat.

Na pytania stawiane podczas konferencji:

1. Z jaka prędkością można jechać , jakie są ograniczenia? Jakie kary grożą za przekroczenie prędkości?

2. Jakie są przepisy dotyczące przewożenia dzieci?

3. Jak należy przewozić zwierzęta?

4. Jakie jest obowiązkowe wyposażenie auta?

5. Gdzie można parkować, jakie są przepisy w tym zakresie?

6. Jaki jest limit alkoholowy?

7. Jakie światła w pojeździe należy włączyć i w jakich sytuacjach?

8. Jakie należy mieć przy sobie dokumenty wjeżdżając na teren Niemiec?

9. Czy korzystanie z autostrad jest płatne?

10. Jazda z przyczepą i przewożenie większych gabarytów.

11. Jakie są ważne numery alarmowe, gdzie można dzwonić po pomoc?

ale także inne mogące nurtować użytkowników dróg po stronie Niemiec, odpowiada przygotowany przez Szkołę Policji w Słupsku Poradnik . Publikujemy jego treść w załączniku.


zespół prasowy KWP w Szczecinie

Pliki do pobrania

  • 7.97 MB
Powrót na górę strony