Aktualności
Rozmiar czcionki
-
Wraz z nadejściem wakacji policjanci kontrolują czy miejsca wypoczynku, w których wypoczywają dzieci są odpowiednio zabezpieczone. To właśnie do tych miejsc przez najbliższe tygodnie docierać będą wszystkie służby, którym przyświeca wspólny cel – bezpieczeństwo. Jako jedni z pierwszych swoją obecność na terenie powiatu szczecineckiego zaznaczyli harcerze z ZHP Chorągiew Łódzka.
Dodano: 03.07.2025 Na obozie życie płynie pod czujnym okiem służb mundurowych -
Dzisiaj w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku odbyło się spotkanie związane z powołaniem na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie. Rozkaz personalny o powołaniu na to stanowisko wręczył mł. insp. Krzysztof Sawicki Komendant Powiatowy Policji w Szczecinku.
Dodano: 03.07.2025 Komisarz Magdalena Pałys powołana na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Bornem Sulinowie -
Na terenie Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie odbyły się wojewódzkie eliminacje do VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Policjant Służby Kryminalnej Roku 2025”. Najlepsza drużynowo okazała się załoga z Komendy Powiatowej Policji w Myśliborzu. Najlepszy policjant dochodzeniowo-śledczy, technik kryminalistyki oraz policjant sprawujący nadzór nad czynnościami procesowymi również na co dzień pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Myśliborzu. W naszym garnizonie najlepszym policjantem operacyjno-rozpoznawczym jest funkcjonariusz z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie.
Dodano: 02.07.2025 Zakończenie wojewódzkich eliminacji do VIII Ogólnopolskiego Konkursu "Policjant Służby Kryminalnej roku 2025" -
Sąd Rejonowy w Kołobrzegu zdecydował o 3-miesięcznym areszcie dla 50-latka, który uporczywie nękał kobiety. Mężczyzna jest podejrzewany o szereg innych przestępstw związanych m.in. z groźbami karalnymi i znieważeniem policjantów.
Dodano: 02.07.2025 Uporczywie nękał i czuł się bezkarny. Teraz spędzi 3 miesiące w areszcie -
Przypominamy, że wysokie temperatury mogą stanowić śmiertelne zagrożenie. Upały są szczególnie niebezpieczne osób starszych i dzieci. Policjanci apelują, aby podczas dni z tak wysokimi temperaturami nawet na chwilę nie zostawiać w samochodzie dzieci i zwierząt. W takich sytuacjach wnętrze pojazdu bardzo mocno się nagrzewa, co może zagrażać ich życiu i zdrowiu.
Dodano: 02.07.2025 Uwaga na upały ! - Policjanci przypominają o zasadach bezpieczeństwa ! -
Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Goleniowie, patrolując ulice Klinisk Wielkich, zatrzymali do kontroli drogowej 41-letniego kierującego fordem. Mężczyzna nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdów, a dodatkowo badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,19 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co odpowiada blisko 2,5 promila. Na pytanie funkcjonariuszy odpowiedział: „Myślałem, że już wytrzeźwiałem”. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.
Dodano: 02.07.2025 „Myślałem, że już wytrzeźwiałem” – zatrzymany nietrzeźwy kierujący bez uprawnień w Kliniskach Wielkich -
Po 50 latach wróciło do Polski, skradzione z kościoła pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Lubiatowie (województwo zachodniopomorskie), epitafium upamiętniające Lüdeke III von Schöninga z 1613 roku. Powrót epitafium był możliwy dzięki bliskiej współpracy Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego z Komendą Wojewódzką Policji w Szczecinie, Fundacją Muzeum w Wustrau oraz Parafią pw. Świętej Trójcy w Żukowie.
Dodano: 02.07.2025 Zabytkowe epitafium z XVII wieku powróciło do kościoła w Lubiatowie -
Z początkiem wakacji ruszyły wzmożone kontrole na jeziorach i akwenach w naszym regionie. Policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą- zarówno z brzegu, jak i z łodzi patrolowych. Wczoraj patrolowali jezioro Raduń w Wałczu
Dodano: 02.07.2025 Policyjne patrole na wodzie ruszyły! -
Policjanci Wydziału Kryminalnego z Wałcza zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej zatrzymali 25- letniego mieszkańca powiatu, podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji psychotropowych. Sędzia Sądu Rejonowego w Wałczu orzekł środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.
Dodano: 02.07.2025 Kilogram amfetaminy w piwnicy- areszt dla 25- latka -
Policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Szczecinie zatrzymali 33-letnią kobietę, która kierowała samochodem pomimo obowiązującego ją dożywotniego zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych oraz cofniętych uprawnień.
Dodano: 02.07.2025 Czteromiesięczny areszt dla 33-latki za złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów -
Dwóch policjantów z Komisariatu Policji w Nowogardzie – asp. szt. Adam Szczyrba oraz sierż. szt. Kamil Molka – wykazało się wyjątkowym profesjonalizmem, odwagą i sercem. Dzięki ich błyskawicznej reakcji i zdecydowanemu działaniu uratowali mężczyznę w kryzysie emocjonalnym, który stał u skraju silosa zbożowego. W decydującym momencie, jeden z funkcjonariuszy – ryzykując własne życie – wspiął się na szczyt silosa i powstrzymał desperata przed skokiem. Ta historia to nie tylko przykład skutecznej interwencji, ale i wzór postawy zgodnej z rotą policyjnego ślubowania – nawet z narażeniem życia, aby chronić ludzkie istnienie.
Dodano: 02.07.2025 „Nawet z narażeniem życia” – bohaterska interwencja funkcjonariuszy z KP w Nowogardzie -
Dla wielu uczniów ostatni tydzień roku szkolnego to jak oficjalna zapowiedź wakacji. Jednak dla uczniów z Zespołu Szkół nr 7 w Białym Borze to czas intensywnych działań, pokonywanie swoich słabości i odkrywanie nowych możliwości. To czas, kiedy na kilka dni szkoła zamienia się w centrum szkoleniowe, którego częścią byli policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku.
Dodano: 01.07.2025 Białoborscy uczniowie ćwiczyli pod czujnym okiem policjantów ze Szczecinka -
Rajd autobusem, uszkodzenie infrastruktury drogowej, ucieczka z miejsca. Tak młody turysta bawił się w Kołobrzegu w sobotnią noc. Nie sądził jednak, że po niespełna 48 godzinach zostanie zatrzymany w Krakowie i będzie odpowiadał za przestępstwo z art. 289 § 2 kodeksu karnego przez co grozi mu nawet 8 lat pozbawienia wolności.
Dodano: 01.07.2025 Wziął autobus na przejażdżkę. Bezmyślny rajd zakończony zarzutami -
Policjanci z I koszalińskiego komisariatu zatrzymali kierującego skodą, który miał poważny problem z zaparkowaniem, nie panował nad pojazdem i spowodował kolizję. Badanie wykazało u mężczyzny 3 promile alkoholu w organizmie. Nieodpowiedzialny kierujący już usłyszał zarzuty, a za swoje zachowanie odpowie przed sądem.
Dodano: 01.07.2025 Nietrzeźwy 59-latek spowodował kolizję, bo miał 3 promile alkoholu w organizmie - został zatrzymany przez koszalińskich policjantów -
Dziś, w wyjątkowym Dniu Psa, mamy szczególny powód do dumy i radości. Dzięki zaangażowaniu i profesjonalizmowi przewodnika psa służbowego oraz jej czworonożnej partnerki – o imieniu Trafika – odnaleziony został zaginiony 16-letni chłopiec.
Dodano: 01.07.2025 Trafika odnalazła zaginionego 16-latka – szybka reakcja policjanta i jego czworonożnej partnerki uratowała chłopcu zdrowie -
Trzymiesięczny areszt zastosował Sąd, na wniosek Prokuratury Rejonowej w Sławnie wobec 30 - letniego mieszkańca Sławna, zatrzymanego przez sławieńskich kryminalnych. Mężczyzna usłyszał łącznie 6 zarzutów, w tym: uszkodzenia ciała, zniszczenia mienia, kierowania gróźb pozbawienia życia, spowodowania uszczerbku na zdrowiu i przy czym części tych czynów dopuścił się w warunkach powrotu do przestępstwa czyli tzw. recydywy.
Dodano: 01.07.2025 6 zarzutów karnych i tymczasowy areszt dla mieszkańca Sławna -
W poniedziałek, 30 czerwca, na terenie Szczecina przeprowadzono działania kontrolne w ramach akcji „Trzeźwość”. Szczecińscy policjanci skupili swoje czynności na wyeliminowaniu z ruchu drogowego nieodpowiedzialnych kierowców, którzy zdecydowali się prowadzić pojazdy będąc pod wpływem alkoholu lub środków odurzających.
Dodano: 01.07.2025 „Trzeźwość” – policyjna akcja w Szczecinie. 13 kierujących pod wpływem zatrzymanych -
Służby ratownicze czyli Policja, Pogotowie Ratunkowe czy Straż Pożarna powinno się wzywać tylko w uzasadnionych przypadkach. Tę zasadę całkowicie zlekceważyła mieszkanka Stargardu, która kilkadziesiąt razy dzwoniła na numer alarmowy informując o próbie samobójczej. Jak się okazało informacje za każdym razem były fałszywe. Przypominamy! Bezmyślność może doprowadzić do tego, że służby nie będą mogły pomóc w danej chwili osobie naprawdę potrzebującej pomocy.
Dodano: 01.07.2025 Bezpodstawnie wzywała służby ratunkowe. Za swoje bezmyślne zachowanie będzie tłumaczyć się przed sądem -
Termomodernizacja budynku Posterunku Policji w Tychowie dofinansowana jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.
Dodano: 01.07.2025 Termomodernizacja budynku Posterunku Policji w Tychowie -
Dzisiaj w naszym kraju obchodzony jest Dzień Psa. Zwierzęta te pomagają nam w codziennej służbie - czworonogi współpracują z przewodnikami psa, zarówno w pionie prewencji jak i kryminalnym. Policyjne psy to zwierzęta specjalnie przygotowywane do wykonywania zadań takich jak tropienie, poszukiwanie śladów narkotyków, materiałów wybuchowych, ludzi w miejscu katastrof, a niektóre z nich są wykorzystywane w poszukiwaniu zwłok.
Dodano: 01.07.2025 1 lipca - Dzień Psa